طراحي سيستم ارزيابي عملكرد كاركنان / شركت سردساز خودرو
توسعه مدل كانون ارزيابي مديران / سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران
طراحي زيرسيستم‌هاي مديريت منابع انساني / شركت بوتان
چگونه منابع انساني را به واحدي استراتژيك در شركت تبديل كنيم؟
هم‌انديشي مديران ارشد براي همسويي توسعه منابع انساني با استراتژي
زيرساخت‌هاي مديريت منابع انساني در سازمان‌هاي فرآيندي
كانون ارزيابي و توسعه مديران
نيگل پوا
 
 
آیا می‌خواهید شرکت شما هم یکی از بهترین‌ محیط‌هایی کاری قرن 21 باشد؟

   

پاييز سال 2015، مجله فورچون مقاله‌اي با عنوان «چرا همه جوانب کسب‌وکار شما در حال تغيير است» را منتشر کرد. اين مقاله بر ماهيت در حال تغيير محل کار و اقتصاد تمرکز دارد و به اين جمع‌بندي مي‌رسد که در حال حاضر کارکنان با ارزش‌ترين دارايي سازمان هستند. اين، استعدادها، مهارت‌ها و توانايي‌هاي منحصر به فرد کارکنان است که شرکت‌هاي نوآور و خلاق را مي‌سازد. به شرکت‌هاي اپل، تسلا، گوگل و حتي شرکت نسبتاً تازه تأسيس نايکي فکر کنيد. برند موفق و اعتماد آن‌ها نزد مشتريان همگي از تيم‌هاي کاري فوق‌العاده آن‌ها ناشي مي‌شود، تيم‌هايي که مدام در حال تلاش براي دادن ايده‌هاي جديد و اثرگذار و خلق تمايز براي مشتريان هستند.

شما چگونه مي‌توانيد تيم‌هاي خلاق را در شرکت خود پرورش دهيد، گروه‌هاي کاري که تأثير مثبتي بر محصولات و مشتريان شما خواهند داشت؟ قدم اول اين است که تشخيص دهيد کارکنانتان بهترين دارايي شما هستند و بدانيد که همه اعضاي تيم (از نيروي فروش گرفته تا اعضاي گروه IT) همگي نقشي کليدي در موفقيت شما خواهند داشت.

قدم بعدي اين است که بر جذب، آموزش و نگهداري افراد با کيفيت در سازمان تمرکز کنيد. از طريق بهبود فرآيند استخدام، داشتن بيانيه ارزش و پشتيباني از آن و همچنين در اختيار داشتن استراتژي‌هاي توسعه کارمندان، شما مي‌توانيد اين مسير را به خوبي طي کنيد. اما حتي بهترين گروه‌هاي کاري نيازمند يک تقويت‌کننده هستند و اين جاست که کار اصلي شروع مي‌شود.

تنها ساختن تيم‌هاي قوي کافي نيست. براي آن که شبيه بهترين سازمان‌هاي قرن 21 باشيد، و بتوانيد رهبران و کارکنان را توانمند سازيد، بايد فرهنگ و محيطي در سازمان به وجود آوريد که الهام‌بخش آن‌ها براي انجام بهترين‌ها باشد. مقاله فورچون مي‌گويد کارکنان بهترين دارايي شما هستند. اما ما مي‌خواهيم جمله‌اي به آن اضافه کنيم: کارکنان بهترين دارايي شما هستند اگر به درستي از پتانسيل‌هاي آن‌ها استفاده شود. و براي اين که اين گونه شود، شما بايد دوکار را انجام دهيد: به آن‌ها يک نقشه‌راه بدهيد و زماني که درست قدم برمي‌دارند آن‌ها را تشويق کنيد و براي تلاششان به آن‌ها پاداش دهيد.

پژوهش‌ها نشان مي‌دهد کارهاي فوق‌العاده زماني انجام مي‌شود که افراد شروع به حل يک مسئله با اين پرسش مي‌کنند: «چه تفاوت‌هايي مي‌توانم ايجاد کنم که مشتريان دوست داشته باشند؟» و سپس با استفاده از 5 مهارت شروع به يافتن يک راه‌حل مي‌کنند. اين 5 مهارت عبارتند از: پرسيدن سوال صحيح؛ دست بكارشدن براي درك پيرامون؛ هم‌صحبتي با افراد جديد؛ بهبود راه‌حل خود؛ و اجراي راه‌کارهايي براي خلق تمايز. اين مهارت‌ها در سراسر دنيا توسط کارمنداني که مي‌خواهند متمايز عمل کنند، مورد استفاده قرار مي‌گيرد. بنابراين آموزش اين 5 مهارت به کارکنان نخستين قدم در جاده نوآوري محسوب مي‌شود.

اما آموزش تنها کاري نيست که بايد انجام دهيد، شما بايد براي انجام کارهاي بزرگ الهام‌بخش آن‌ها باشيد. خوشبختانه، کارکنان همه جاي دنيا همگي در اين باره  يک نظر واحد دارند و آن اين است: تلاش آن‌ها را ببينيد و تشخيص دهيد. از طريق تماس تلفني، ايميل يا يک دست‌نوشته، مراتب قدرداني خود را به کارکنان اظهار کنيد.

اگر مي‌خواهيد شرکت شما يک مکان کار فوق‌العاده در قرن 21 باشد، اين مسير را در پيش بگيريد: اعضاي تيم را با آموزش مهارت‌هاي کاري توانمند کنيد و هنگام انجام کارهاي خوب، آن‌ها را شناسايي و تشويق نماييد.

منبع: فوربز

       
دسترسی سریع
 آشنایی با مشاوران 
مشاوران و کارشناسان 
شرکت های همکار 
پژوهشكده مديريت و مهندسي كيان
موسسه مديريت پروژه آريانا
موسسه فن‌آوري اطلاعات آريانا
مركز آموزش و توسعه مديريت آريانا
انتشارات آريانا
مشتریان کلیدی 

 
عضویت در خبرنامه
 
با عضویت در خبرنامه الکترونیکی می توانید از اخبار، مقاله ها و پژوهش های جدید شرکت مشاوره مدیریت آریانا مطلع شوید.
برای عضویت در خبرنامه اینجا بروید.