جاري‌سازي استراتژي‌ها و طراحي سيستم كنترل استراتژيك Cascading / شركت برق منطقه‌اي هرمزگان
برنامه‌ريزي استراتژيك با الگوي كارت امتيازي متوازن / شركت توزيع نيروي برق شيراز
برنامه‌ريزي استراتژيك شركت بيمه ايران / شركت بيمه ايران
استراتژي از زاويه تصميم‌گيري استراتژيك
تجربه ايران در برنامه‌ريزی اقتصادی
برنامه‌ريزي استراتژيك براي شركت‌هاي عمومي و دولتي
نظام‌هاي كنترل و سنجش عملكرد
رابرت سايمونز
 
 
چگونه ايده خود را مطرح كنيد تا ماندگار شود؛ معرفي يك كتاب
آريانا قلم (1393)

دكتر مصدق و صندلي انگلستان در دادگاه لاهه

هنگامي که قرار بود دادگاه لاهه براي رسيدگي به دعاوي انگليس در ماجراي ملي شدن صنعت نفت تشکيل شود، دکتر مصدق با هيات همراه زودتر از موعد به محل دادگاه رفت. درحالي‌که از قبل جاي نشستن همه شرکت‌کنندگان تعيين شده بود، دکتر مصدق وارد شد و به‌جاي صندلي نماينده ايران روي صندلي نماينده انگلستان نشست. جلسه در حال آغاز بود و نماينده هيات انگليس روبروي دکتر مصدق منتظر ايستاده بود تا بلکه بلند شود و روي صندلي خودش بنشيند، اما پيرمرد اصلاً نگاهش هم نمي‌کرد. جلسه شروع شد و قاضي رسيدگي‌کننده به دکتر مصدق رو کرد و گفت که شما جاي نماينده انگلستان نشسته‌ايد، جاي شما آنجاست. کم‌کم ماجرا داشت پيچيده مي‌شد که دکتر مصدق بالاخره به حرف آمد و گفت:
«شما فكر مي‌کنيد نمي‌دانيم صندلي ما کجاست و صندلي نماينده هيات انگليس کدام است؟ نه جناب رييس، خوب مي‌دانيم جايمان کدام است. اما علت اينكه چند دقيقه‌اي روي صندلي دوستان نشستم به خاطر اين بود که دوستان بدانند بر جاي ديگران نشستن يعني چه. سال‌هاي سال است دولت انگلستان در سرزمين ما خيمه زده و کم‌کم يادشان رفته که جايشان اينجا نيست و ايران سرزمين آبا و اجدادي ماست نه سرزمين آنان ... .»
سكوتي عميق فضاي دادگاه را احاطه كرده بود و دكتر مصدق بعد از پايان سخنانش كمي سكوت كرد و آرام بلند شد و بر روي صندلي خويش قرار گرفت. با همين ابتکار و حرکت عجيب بود که تا انتهاي نشست، فضاي جلسه تحت تأثير مستقيم اين رفتار پيرمرد قرار گرفت و در نهايت نيز انگلستان محکوم شد.

معرفي كتاب «ايده عالي مستدام»

چگونه از زمين خوردن ايده‌هايمان جلوگيري کنيم؟ ايده‌هاي جذاب متولد شده‌اند يا اين كه جالب ساخته مي‌شوند؟ چه چيزي سبب ماندگاري برخي ايده‌ها و شكست برخي ديگر مي‌شود؟ آيا مي‌توان ايده را به‌گونه‌اي طراحي كرد كه ماندگار شود؟


برادران هث در کتاب «ايده عالي مستدام» سعي کرده‌اند به اين سؤالات پاسخ دهند. آن‌ها شش اصل براي ماندگار کردن ايده‌ها بيان و براي انجام هر اصل روش‌هاي متعددي ارائه کرده‌اند.براي خريد كتاب مي‌توانيد به اينجا مراجعه فرماييد.

 

 

 

    خلاصه‌اي از كتاب ايده عالي مستدام  
  
دسترسی سریع
 آشنایی با مشاوران 
مشاوران و کارشناسان 
شرکت های همکار 
پژوهشكده مديريت و مهندسي كيان
موسسه مديريت پروژه آريانا
موسسه فن‌آوري اطلاعات آريانا
مركز آموزش و توسعه مديريت آريانا
انتشارات آريانا
مشتریان کلیدی 

 
عضویت در خبرنامه
 
با عضویت در خبرنامه الکترونیکی می توانید از اخبار، مقاله ها و پژوهش های جدید شرکت مشاوره مدیریت آریانا مطلع شوید.
برای عضویت در خبرنامه اینجا بروید.