راه‌های رسیدن به کسب‌وکاری که به دنبالش هستید

   

کارآفرين بودن چيزي شبيه تماشاگر ورزش بودن يا چيزي که باعث سکته قلبي شود، نيست. اما ترکيبي از کمي شور و اشتياق و مقدار عادلانه‌اي برنامه‌ريزي لازمه آن است، يک کسب‌وکار مي‌تواند رشد کند و آن چيزي باشد که شما مي‌خواهيد.

در اينجا 9 درس بيان‌شده که شما بايد در مسير ايجاد شرکتي که مناسب با زندگي شماست، بياموزيد.
1  بدانيد چه مي‌خواهيد.
آيا شما تمايل داريد که خويش‌فرما باشيد يا خواهان داشتن وقت آزادي هستيد که بعدازظهر را با فرزندان خود بگذرانيد؟ شايد شما خواهان چيزي بين اين دو هستيد؟من اغلب اينها را از کارآفريناني که مي‌خواهند کسب‌وکاري داشته باشند که به آنها اجازه دهد که يک روز فرزندان خود را به دانشگاه بفرستند و سپس از آنها در بازنشستگي حمايت کنند، مي‌شنوم. آنها مي‌خواهند که هرجايي قادر به انجام کسب‌وکار خود باشند و خدمت يا محصولي را که دوست دارند توليد کنند. اين انگيزه خوبي است، به اين دليل که ساعاتي که شما براي کسب‌وکار خود صرف مي‌کنيد، بيشتر از چيزي خواهد بود که در محيط کار خود انجام مي‌داديد. انگيزه شما بايد به‌اندازه کافي بزرگ باشد تا بر چالش‌هاي پيش رو غلبه کند.

2 بيشتر از آنچه صحبت مي‌کنيد، گوش دهيد.
روابط مهم‌اند و رويدادهايي که در آن تماس برقرار مي‌شود، يک راه عالي براي ايجاد آن روابط و همچنين يک محيط عالي براي ملاقات با مشتريان بالقوه است. چنين رويدادهايي به معني کسب‌وکار نيستند اما موقعيتي براي فراگيري فرصت‌ها است. خودتان را به يک شخص جديد معرفي کنيد و سوال‌هايتان را بپرسيد تا وقتي‌که چند زمينه مشترک بيابيد. اگر شما بيش ازآنچه صحبت مي‌کنيد، گوش دهيد، شانس شما براي ارائه راه‌حل درست براي مشکلات بيشتر خواهد بود.

3  افراد را گردهم آوريد.
همه افراد آنلاين هستند. همه ما به صفحه‌نمايش خيره شده‌ايم و به‌صورت غيرصميمانه در حال تايپ کردن يا نوشتن پيام کوتاه و جدا و آشفته هستيم. اما اگر شما راهي براي گرد هم آوردن افراد، چه به‌صورت آنلاين يا حضوري بيابيد، آنها اين پيشامد را فراموش نخواهند کرد. به آنها آنچه را که مي‌خواهند، بدهيد، خواه دانش باشد يا مقبوليت يا شوخ‌طبعي و طنز. افراد به دنبال راهي براي ارتباط با ديگران هستند، چراکه آنها در اين فضا، شانس بيشتري براي مورد توجه بودن دارند.

4 دليل و مدرک به دست بياوريد.
افراد براي چيزهايي که به آنها بها مي‌دهند، پول خوبي خرج مي‌کنند. اگر شما در يک کسب‌وکار جديد هستيد، هرچند ممکن است که فروش و معامله سختي باشد، اما مدارکي براي اثبات اينکه شما به‌اندازه‌اي که مي‌گوييد، خوب هستيد، به دست آوريد

5 اجتماعي شويد.
يک روز پسرم مي‌خواست يک سرور جديد روي رايانه من نصب کند. من بلافاصله نگران شدم. آيا با رايانه‌ام سازگار خواهد بود؟ آيا تمام اطلاعاتي را که روي حافظه دارم از دست خواهم داد؟ اين کار چه لزومي دارد؟ اما پسرم به من گفت که چيزي براي نگراني من وجود ندارد. او گزارش‌ها را بررسي کرده و تحقيقات زيادي انجام داده بود و مطمئن بود که همه چيزهايي که او نياز دارد در مورد سرورها بداند را مي‌داند. او اطلاعات را از کجا به دست آورده بود؟ در اينترنت. او تنها 10 سال دارد، نسل کنوني و بعد از آن، قبل از آنکه هر کاري انجام دهند براي يافتن پاسخ‌ها به اينترنت خواهند رفت. آنها مي‌خواهند گزارش‌ها و نظرات را با چشم خود ببينند. آنها از جست‌وجو کردن براي يافتن اطلاعاتي که مي‌خواهند، ترسي ندارند. اين به آن معناست که آنها تلاش مي‌کنند بدانند که خدمت يا محصول شما ارزش وقت و پول آنها را دارد يا خير. بنابراين وجود شما براي پاسخگويي به سوالات آنها مهم است. اين به معني داشتن يک وب‌سايت، حضور يک رسانه اجتماعي و امر حياتي تعامل با مشتريان در رسانه اجتماعي است.

6 کاري که مي‌خواهيد انجام دهيد را بيان کنيد، کاري که بيان مي‌کنيد را انجام دهيد.
مهم نيست که يک مشتري چقدر قديمي است، اين مساله‌اي است که بر معيار زمان تکيه دارد. به‌طور ساده کاري را انجام دهيد که شما مي‌گوييد در حال انجام آن هستيد. اين چيزي است که کسب‌وکارهاي متوسط را از شرکت‌هاي بزرگ جدا مي‌کند. با هر مشتري صحبت کنيد. در مورد کسب‌وکارتان از آنها سوال کنيد و بازخورد آنها را در مورد محصولات يا خدماتي که ارائه مي‌دهيد، در نظر بگيريد. فرصت و شانس شما، در پاسخ‌هايي است که دريافت مي‌کنيد و به‌صورت مستقيم به اينکه آيا آن چيزي را که وعده داده شده بود، آنها دريافت کرده‌اند يا نه، مرتبط خواهد بود.

7 حواستان به‌کار خودتان باشد.
ما اغلب اتفاقاتي که در اطراف ما رخ مي‌دهند را تحمل مي‌کنيم و اجازه مي‌دهيم که باري بر ما تحميل کنند.حتي آنها را تجزيه‌وتحليل و سازمان‌دهي مي‌کنيم و اين باعث مي‌شود پيشرفت نکنيم. اين به آن معناست که به‌کار خود ادامه دهيد. در مورد اينکه در ارتباط با ساير کارآفرينان يا سازمان‌ها چه اتفاقي مي‌افتد، نگران نباشيد. شما فقط مي‌توانيد براي خودتان نگران باشيد. بنابراين به آن توجه کنيد.

8 با کم شروع کنيد و با عظمت رشد کنيد.
اگر شما اميدوار هستيد که به‌عنوان يک متخصص ظاهر شويد، اين مهم است که شما قبل از اينکه جايگاهي ملي داشته باشيد، به‌عنوان يک متخصص در حوزه خود ظاهر شويد. از کم شروع کنيد. پس از آن مسير خود را بسازيد. به‌طور کلي، ايده‌هاي خود را در حوزه خود امتحان کنيد و به واکنش‌ها گوش دهيد. اگر کشش وجود دارد، تا جايي که ممکن است آن را دنبال کنيد.

9 زود دلسرد نشويد.
بسياري از افراد اجازه مي‌دهند که ترس و شکست، سد راه آنها شود. من کاملا متوجه اين شده‌ام. کارآفريني مي‌تواند ترسناک باشد. اما ادامه دادن مهم است. هفت سال قبل پدر من سوگند خورد که لپ‌تاپ نخواهد گرفت. او خيلي سمج بود و نمي‌خواست تسليم تکنولوژي شود، اما هفت سال قبل من و برادرم اولين لپ‌تاپ او را برايش خريديم و حالا او نمي‌تواند بدون آن زندگي کند و در شبکه‌هاي اجتماعي هم فعال است. افراد تغيير مي‌کنند، صبور باشيد و به راه خود ادامه دهيد. اگر شما بتوانيد به آنها ارزش چيزها را نشان دهيد، آنها از امتحان چيزهاي جديد خوشحال خواهند بود. 

 

لينك اصلي مقاله

       
دسترسی سریع
 آشنایی با مشاوران 
مشاوران و کارشناسان 
شرکت های همکار 
پژوهشكده مديريت و مهندسي كيان
موسسه مديريت پروژه آريانا
موسسه فن‌آوري اطلاعات آريانا
مركز آموزش و توسعه مديريت آريانا
انتشارات آريانا
مشتریان کلیدی 

 
عضویت در خبرنامه
 
با عضویت در خبرنامه الکترونیکی می توانید از اخبار، مقاله ها و پژوهش های جدید شرکت مشاوره مدیریت آریانا مطلع شوید.
برای عضویت در خبرنامه اینجا بروید.