مشاوره تخصصی معدن و فولاد

خدمات آریانا در حوزه معدن و فولاد

در صنعت فولاد که تولید محصول نهایی مستلزم پردازش در چندین مرحله مختلف است، اغلب سرمایه‌گذاران و مدیران صنعت با این پرسش مواجه هستند که فعالیت در کدام بخش از این زنجیره سودآورتر است و سرمایه‌گذاری‌های جدید باید در کدام بخش از این زنجیره باشد. این بازیگران هم به سود می‌اندیشند و هم ملاحظات استراتژیک را مورد توجه قرار می‌دهند و اغلب به نتایج یکسانی هم نمی‌رسند! چنانکه در سال‌های گذشته معدن‌کاران به سمت تولید فولاد حرکت کرده‌اند و فولادسازان به دنبال تصاحب معدن بوده‌اند.

بازار فولاد در ایران، بازار رقابتی ایده‌آلی (آن‌طور که در کتاب‌ها آمده است) به شمار نمی‌رود. با تعداد محدودی بنگاه بزرگ و پرقدرت سروکار داریم که دولت در آن‌ها صاحب سهام است و این بنگاه‌ها نیز، در نهادهای دولتی صاحب نفوذ هستند. تجارت خارجی با انواع عوارض صادرات و تحریم محدود شده است و دولت در همه مراحل، از  تولید تا نرخ‌گذاری، دخالت فعال دارد. از همین رو است که تحلیل وضعیت بازیگران در این بازار صنعت اهمیت دوچندانی می‌یابد.

ما در شرکت مشاوره مدیریت آریانا – با بیش از ۲۰سال سابقه در تدوین برنامه استراتژیک – در تلاشیم با مطالعه آخرین روندهای جهان در زمینه های مورد اشاره و بررسی دقیق وضعیت کنونی شرکت‌های کارفرما، چالش‌های آنان را شناسایی و نسبت به رفع آن‌ها برنامه‌ریزی نماییم. تعداد پروژه‌های بازنگری استراتژی، گواه رضایتمندی کارفرمایان از برنامه‌ریزی‌‌ها و نقشه‌‌راه‌های تدوین شده و حاکی از ادامه همکاری آنان با آریانا حتی پس از پایان پروژه است.

در ادامه برخی از مهم‌ترین خدمات شرکت مشاوره مدیریت آریانا در صنعت معدن و فولادسازی آورده شده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید فایل سوابق را مشاهده نمایید.

  • تدوین برنامه‌ریزی استراتژیک در شرکت‌های صنعتی و معدنی گل‌گهر، جهان فولاد سیرجان و توسعه آهن و فولاد گل‌گهر
  • تحلیل صورتهای مالی شرکت‌های معدنی
  • اجرای پروژه‌های تحقیقاتی با موضوع‌هایی مانند حاکمیت شرکتی، معدنکاری دیجیتال و …

سوابق شرکت مشاوره مدیریت آریانا در معدن

مشتریان ما در حوزه معدن و فولاد

گزارش‌های آریانا در حوزه معدن و فولاد